Apdrošināšana Tava auto drošībai

Par auto apdrošināšanu zina ikviens, taču ne visiem ir pārliecība, kādos gadījumos tā vajadzīga un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA polise

Octas ir sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. OCTA apdrošināšana atmaksā zaudējumus, ko transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis trešās personas veselībai vai īpašumam ceļu satiksmes negadījumā, ko izraisījis viņš. OCTA apdrošināšana ir obligāti vajadzīga visiem transporta līdzekļiem, kuri piedalās ceļu satiksmē

Maksimālais pieejamais atlīdzības apmērs ir 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro neatkarīgi no trešo personu skaita. Šo iemeslu dēļ svarīgi sekot līdzi polises derīguma termiņam. Autovadītāju ērtībām apdrošinātāji un polišu salīdzināšanas portāli nereti piedāvā bezmaksas atgādinājuma nosūtīšanu dažas dienas vai nedēļas pirms polises termiņa beigām.

KASKO

KASKO apdrošināšana sedz tos izdevumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma vai citu spēkrata bojājumu dēļ – piemēram, dabas stihiju vai vandālisma rezultātā. Turklāt KASKO apdrošināšana nozīmē, ka uz atlīdzību var pretendēt arī tas autovadītājs, kurš atzīts par vainīgu ceļu satiksmes negadījumā izraisīšanā.

KASKO apdrošināšana ir labs OCTA polises papildinājums, jo tādā veidā auto tiek apdrošināts pret zaudējumiem, kas nodarīti šādos gadījumos:

> Ceļu satiksmes negadījumos;
> Ugunsgrēkos;
> Stipra lietus, vētras, krusas dēļ;
> Zādzības un laupīšanas gadījumā;
> Dzīvnieku radīto bojājumu gadījumā

Pērkot KASKO, papildus iespējams izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām atbilstošus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

Plānojot pirkt OCTA vai KASKO polisi, būtiski izvērtēt vairākus apdrošināšanas piedāvājumus – tikai tā var atrast optimālāko risinājumu.

Faktori, kas nosaka apdrošināšanas polises izmaksas

Lai sameklētu atbilstošāko OCTA vai KASKO polisi, būtiski saprast, kādi faktori nosaka tās izmaksas.

Piemēram, OCTA polises izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, tiek vērtēta arī transportlīdzekļa vērtība, izvēlētie apdrošināšanas riski , kā arī pašriska lielums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *