Naudas aizdošanas veidi un kredītu pieejamība Latvijas klientiem

Virknei cilvēku lielāki vai mazāki naudas aizdevumi ir kļuvuši par neatņemamu finanšu plānošanas risinājumu, dodot izeju apgrūtinātās situācijās vai smagos brīžos. Lai palīdzētu izvēlēties, kuri kredītu piedāvājumi ir atbilstošākie ikvienai dzīves problēmai, sniedzam nelielu kopsavilkumu par nozīmīgākajiem punktiem, kas jāizskata, izvēloties kredīta devēju un finanšu aizdevuma veidu plašajā aizdevumu piedāvājumā.
Kādi ir Latvijas tirgū pieejamie aizdevumu veidi un kādām dzīves situācijām šie aizdevumi ir piemēroti?
Ātrie kredīti
Ātros aizdevumus vairums cilvēku zina, kā īslaicīgus naudas aizdevumus, kuru sagatavošana nepatērē daudz laika resursu, tomēr atsevišķos gadījumos, kā ātrais kredīts var būt piedāvāts arī aizdevums uz ilgāku periodu. Parasti kredīta noslēgšana prasa vien desmit minūtes. Parasti pieteikumu noslēgšana notiek mājaslapās, aizpildot aizdevuma pieteikuma formu, kas liek uzrādīt personīgos datus, ienākumu summu un esošo darba vietu. Regulārajiem klientiem, kas šo informāciju norādījuši iepriekš, jāpiespiež vien dažas pogas, lai jau pēc dažām minūtēm iegūtu kredītu savā kontā. Tieši šīs priekšrocības dēļ, cilvēki Latvijā parasti izvēlas ātros aizdevumus, jo aizdevumi interneta prasa īsu laiku. Nereti rodas steidzamas vajadzības, kurās ātruma ir ļoti nozīmīgs faktors, tāpēc ātrais kredīts iegūst aizvien lielāku popularitāti kredītņēmēju vidū. Kaut gan ātrie kredīti mēdz būt ar augstākiem aizdevuma procentiem, cilvēki joprojām sliecas par labu tiem situācijās, kad laiks ir daudz nozīmīgāks par komisijas procentiem.
kredits paradniekiem uzzināt, cik varat aizņemties? Katra kredītdevēja interneta lapā visbiežāk ir pieejams kredīta kalkulators, kas daudzpusīgi parāda, cik daudz varat aizņemties, cik lieli maksājumi būs jāveic ik mēnesi un cik liela ir gala kredīta summa, kuru būs jāapmaksā noteiktajā termiņā. Šobrīd pieprasītākas ir arī mājaslapas, kurās ir viegli pārskatāmi visi sms kredits internetā, ļaujot visus aizdevējus salīdzināt, būt informētam par esošajiem akcijām un atrast piemērotākās aizdevuma opcijas. Atrie krediti interneta kļūst par vieglu izeju, kā aizņemties finanšu līdzekļus vajadzīgajā mirklī.
Tomēr ne visi ātrie kredīti ir īstermiņa kredīti, tādējādi tā ir iespēja sagādāt kredītu, kas nav jāatmaksā uzreiz, bet atdošana iespējama noteiktu nedēļu vai pat gadu garumā. Tādos apstākļos gan jārēķinās, ka kredīta noformēšanas komisijas procenti var būt augstāki, un var būt vajadzīgs apliecinājums, ka jums ir stabili pieejamie līdzekļi plānoto kredītmaksājumu apmaksai, bet, pateicoties kredītdevēju vispusīgajam piedāvājumam, varam noslēgt arvien izdevīgākus aizdevuma nosacījumus arī ātrajiem ilgtermiņa kredītiem.

Patēriņa kredīti – izeja paredzētu pirkumu gadījumā
Ātros aizdevumus cilvēki parasti izraugās situācijās, kad palīdzība nepieciešama pēkšņi, nevarot kavēties kamēr viņu pieteikumus apstiprinās pārējie kredītdevēji. Savukārt parasto patēriņa aizdevumu piešķiršanas sistēma prasa drusku vairāk laika, bet tie var būt labvēlīgāki. Kas ir patēriņa kredīts? Patēriņa kredīts ir lielisks variants, kad paredzat vērienīgāku pirkumu, piemēram, plānojat nopirkt labāku televizoru. Patēriņa kredīts tiek piedāvāts lētāks, kā ātrie kredītu veidi, piedāvājot ne tik augstus kredīta procentus, tomēr, pārsvarā gadījumu, tas atkarīgs no kredītdevēja.
Noteikts naudas kredīts kāda pirkuma noformēšanai jeb patēriņa kredīts ir lieliska izeja, ja gribat veikt lielāku pirkumu. Lai nopirktu vajadzīgo parasti ir 2 izejas – sakrāt vai noformēt kredītu. Sakrāšana parasti ir pārāk ilglaicīga, un brīdī, kad galu galā būs izdevies iekrāt noteikto naudas summu, ne katru reizi spējam garantēt, ka plānotais pirkums mūs (vēl arvien gaidīs. Tādēļ vairums no mums vēlas izmantot otru iespēju – nevilcināties un uzreiz sagādāt nepieciešamo pirkumu, iegūstot nepieciešamo līdzekļu apjomu pie kāda no aizdevējiem. Šim variantam jau ilgstoši tirgū tiek nodrošināti patēriņa kredīti internetā.
Ne allažs ātrie kredīti Latvijā ir pirmā alternatīva finanšu grūtībās, tā vietā varam izvēlēties arī banku un citu aizdevēju piedāvātos risinājumus. Patēriņa kredīti varbūt netiks noformēti piecās minūtes, bet būs mazāk riskanti, elastīgāki un lētāki. Turklāt, patēriņa kredīta gadījumos, atšķirībā no ātrajiem kredītiem, tiek izsniegtas daudz apjomīgākas summas, kas ir izšķiroši, ja nepieciešams liels pirkums. Līdzīgi šim aizdevuma variantam ir iespējami daudz ilgāki atdošanas termiņi, nosakot aizdevuma atdošanu pat 5 gadu garumā, ko nevar nodrošināt pat izdevīgākie ātrie kredīti.
Vairāku aizdevēju piedāvājumos ir iekļauts gan patēriņa kredīts privātpersonām, gan uzņēmumiem, turklāt citos gadījumos, ja varat garantēt pietiekamus ienākumus, iespējami arī patēriņa kredīts ar sabojātu kredītvēsturi. Mazāk pieejami ir paterina krediti bez darba vietas, jo citi ienākuma avoti var būt neregulāri, un nevar nodrošināt, ka segsiet kredītsaistības noteiktajā periodā. Šajās situācijās izšķiroša loma ir tam, kā, ievērojot visus faktorus, Jūsu maksātspēju izskaitļo patēriņa kredīta kalkulators, kas aprēķina gan Jūsu ienākumu plūsmu, gan kredītsaistības.

Kredītlīnija – pārdomāts risinājums neplānotām situācijām
Lai arī patēriņa aizdevumi ir jau sen pazīstams aizdevumu veids, līdzīga kredīta noformēšana, ar garāku aizdevuma grafiku un izdevīgiem noteikumiem, ir kredītlīnija. Lai gan tikai pēdējā laikā ieviesta kredītu vidū, kā izdevīgs aizdevuma risinājums, vairums cilvēku vēl arvien nezina, kas ir kredītlīnija, un nezina šīs aizdevuma formas iespējas un priekšrocības. Taču īstenībā izdeviga kreditlinija sniedz iespēju sekmīgāk paredzēt neplānotus izdevumus un pietaupīt vajadzīgo summu.
Ko nozime kreditlinija? Šī kredīta forma ļauj noformēt ierobežotu limitu, kas ir pieejams vajadzīgajā brīdī, tādējādi situācijās, kad parādās negaidīti tēriņi, nav jālauza galva par to, vai tiks vai netiks izmaksāts
piešķirts aizņēmums, kā nodrošinājums neparedzētos gadījumos būs iepriekš noslēgtais kredītlimits, kuru drīkstat tērēt, kad un cik lielās summās nepieciešams, balstoties pēc nepieciešamības un spējām nodrošināt grafika maksājumus. Turklāt, pat ja kredīts tiek pārskaitīts tūkstoš eiro apjomā, procenti jāmaksā tikai par to saistību apjomu, kas tiek faktiski patērēta. Juridiskajām personām tiek piedāvāta arī kredītlīnija uzņēmumiem, kas tāpat, kā kredītkarte, piedāvā tūlītēju iespēju piekļūt rezerves līdzekļiem mirkļos, kad tas nepieciešams. Protams, arī šim aizdevumam ir noteikti apjomi, kurus īpaši nosaka agrāk nenokārtotas saistības un izdevumu apmērs, piemēram, kreditlinija ar sliktu kreditvesturi, būs daudz ierobežotāka. Tieši tāpat zemāki limiti iespējami tad, ja nevarat uzrādīt stabilu ienākumu plūsmu, tādēļ, piemēram, dažreiz kreditlinija no 20 gadiem ir ar labākiem noteikumiem, kā kredītlīnija no 18 gadiem, jo arī gadi var būt viens no mēriem, kas naudas izsniedzējam ļauj izteikt vērtējumu par topošā klienta stabilitāti un iespējām segt aizdevumu nākotnē. Jo stabilāka būs klienta finansiālā situācija un drošāks ieņēmumu rašanās vieta, jo izdevigaka kreditlinija tiks piešķirta.

Overdrafts – kredīts ienākumu apjomā
Lai iegūtu papildus finanses pēkšņiem tēriņiem un vajadzībām, var tikt piedāvāts arī overdrafts jeb pieejams papildus nodrošinājums mēneša algas apmērā. Šo iespēju galvenokārt piedāvā banku iestādes, obligāti pieprasot, lai Jūsu algas konts būtu atvērts viņu bankā. Šādi banka var drošāk sekot Jūsu ienākumiem un tam, lai aizdevuma apjoms nepārsniegtu Jūsu ikmēneša ienākumus. Overdrafta būtiskākā priekšrocība ir drošība, jo, pateicoties tā noteiktajam apmēram, neaizņemamies vairāk, kā varēsim atlīdzināt. Tā kā overdrafts nepārsniedz ikmēneša ieņēmumus, tā segšana vairumā gadījumu nesagādā problēmas un nesagādā draudus pozitīvai kredītvēsturei.

Kredītkartes un to atšķirība no pārējiem kredītu risinājumiem
Kredītkarte ir lielisks maksājuma veids, jo neierobežo mūs brīžos, kad vēlamies veikt kārotos pirkumus. Katrai kredītkartei tiek piesaistīta noteikta summa, kuru iespējams izlietot mēneša vai ilgāka perioda laikā. Samērīgi par izlietoto aizdevuma apjomu, līdzīgi, kā situācijās, kad tiek izsniegts naudas aizdevums internetā, tiek aprēķināti kredīta procenti, kas ir attiecīgi faktiski izmantotajam aizdevuma apmēram.
Kredītkartes, vienādi, kā jebkurš aizdevums fiziskai personai, piedāvā izdevību plānot izdevumus, kas cenā pārsniedz tā brīža esošos finanšu apjomus, un ļauj neatlikt uz citu dienu pirkumus, ko gribam veikt jau tagad. Pietam kredītkarte ir vēl zibenīgāks kredīta risinājums, kā ātrie aizdevumi internetā. Ja aktivizējam kredītkarti, drīkstam šo maksājumu karti lietot vajadzīgajā momentā, uzrādot veikalos, kas pieņem maksājumu kartes, kā norēķinu veidu.
Šo karšu limits parasti ir pielāgots kredītņēmēja ikmēneša ieņēmumiem, lai iztērētā naudas summa nepārsniegtu ienākumu apjomu, un noderētu, vairāk kā ātrāka alga, nevis kredīts, kura segšana sagādātu sarežģījumus. Analogi, kā gadījumos ar kredītlīnijas nodrošināšanu pie kāda no kredītdevējiem, kredītkaršu ieviešanā tiek izanalizēti katra klienta ienākumi, un kredītapjomi tiek aprēķināti gan īsākos, gan ilgākos laika posmos, ņemot vērā klientu vēlmes un vajadzības, lai kredītkarte būtu, kā elastīgs aizdevuma noformēšanas risinājums, jo aizņemamies tikai tik, cik vēlams.

Līzings vai kredīts auto pirkšanai – ātri un viegli
Auto līzings ir viens no aizņemšanās veidiem, kas pieļauj, ka ienākumi var būt nepietiekoši, lai garantētu iespējas atmaksāt aizdevumu, jo šajos gadījumos var būt vajadzīga papildus ķīla. Parasti līzinga ķīla ir pats auto, kas paredz, ka gadījumos, kad auto līzings netiek samaksāts tam noteiktajā termiņā, aizdevējs var konfiscēt ieķīlāto mašīnu.
Situācijās, kad tiek piešķirts auto kredīts, tiek ņemti vērā gan klienta ienākumi un iepriekšējā pieredze saistību izpildē, gan noskatītās automašīnas cena. Jo lielāka ir automašīnas vērtība, jo lielāka iespēja, ka būs nepieciešama ķīla, kā arī būs nepieciešami daudz apjomīgāki ikmēneša ieņēmumi, lai aizdevējs būtu ar mieru atbalstīt šāda veida auto iegādi. Lai noteiktu kredītlimitus auto nopirkšanai, kredītdevēji izmanto speciālas formulas, kas parasti tiek definētas, kā auto līzinga kalkulators. Savadot parametrus par paredzēto automašīnu, esošajiem ieņēmumiem un kredītsaistībām, tiek izkalkulēta līzinga summa, kuru varat aizņemties, lai iegādātos šo vai līdzīgu mašīnu.
Mašīna ir liels un vērtīgs pirkums, tāpēc vairumam patērētāju variants aizņemties naudu ir vienīgā izeja. Tomēr jārēķinās, ka auto iegādes krediti no 19 gadiem bez darba vietas netiks piešķirti, jo šis aizdevuma tips, atšķirībā no īstermiņa un ātrajiem aizdevumiem, prasa daudz stabilākas garantijas. Ja varat uzrādīt regulārus un pietiekami stabilus ienākumus, kā arī pozitīvu kredītvēsturi, auto līzinga noformēšana būs viegla un neaizņems daudz laika.

Aizdevums pret automašīnu – ķīla, kā risinājums
Vairāki aizdevuma veidi netiek apstiprināti, ja nespējam pierādīt regulārus ieņēmumus, piemēram, ja ienākumus gūstam, kā pašnodarbinātas personas , nevis veicot algotu darbu. Šādos apstākļos, lai papildus pierādītu savu spēju segt grafika maksājumus, var būt vajadzīgs atdot ķīlā kaut ko vērtīgu, tādējādi var tikt apstiprināti aizdevumi pret ķīlu. Visbiežākā ķīla ir automašīna, ko cilvēki ir gatavi atdot ķīlā, kā papildus garantiju, lai tiktu apstiprināts kredīts pret ķīlu. Šis ir viens no risinājumiem arī situācijās, ja aizdevēja piedāvājumā netiek piedāvāti paterina krediti ar sliktu kreditvesturi.
Aizdevums pret auto, līdzīgi, kā citi kredītu veidi, ir ierobežoti, un lielākoties ir pakārtoti auto vērtībai. Jo vērtīgāka ir mašīna, jo plašākas iespējas var piedāvāt kredītdevēji, tāpat būtiska loma var būt papildus noteikumiem – ienākumiem, esošām kredītsaistībām un parādvēsturei. Protams, daudzveidīgajā piedāvājumu klāstā ir iespējams arī patēriņa kredīts bez ķīlas, taču, ja esat sabojājis savu parādvēsturi vai palicis bez regulāriem ienākumiem, ķīla var būt vienīgais risinājums.

Aizdevums pret īpašumu
Lai gan mašīnas ir viens no biežākajiem ķīlas veidiem kredīta piešķiršanai, daļa naudas aizdevēju apstiprina arī citas ķīlas. Aizvien biežāk naudas aizdevēju programmās, kā opcija parādās arī aizdevums pret īpašumu. Visbiežāk tā ir iespēja cilvēkiem, kuriem agrāk ir bijušas nenokārtotas parādsaistības, vai tagadējā finansiālā situācija nav pietiekoši pozitīva. Lielākoties krediti paradniekiem bez kilas nav iespējami, jo naudas kredīts bez ķīlas šādos apstākļos ir pārāk nedrošs.
Kā ieķīlājams īpašums var tikt pieņemta gan jau augstāk minētā automašīna, gan māja, piederoša zeme vai cits īpašums, kā cena ir pietiekoši augsta, lai atbilstu aizdevuma summai. Naudas aizdevums bez ķīlas ir iespējams klientiem ar stabiliem ienākumiem un pozitīvu parādvēsturi, vai arī apstākļos, ja plānotā kredīta apjoms ir neliels. Bet, ja uzskatāt par vajadzīgu aizņemties lielākas summas, aizdevumi bez ķīlas nebūs pieejami.
Īpašuma ieķīlāšana ir labs variants klientiem, kas agrāk, atrodoties nelabvēlīgā finansiālajā stāvoklī, ir sabojājuši savu parādvēsturi vai iekļuvuši nemaksātāju sarakstā, jo tādējādi arī viņiem var tikt piešķirts aizdevums – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu visbiežāk dod daudzpusīgākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo ķīlas cena lielākoties ir lielāka, kā, piemēram, ikmēneša ieņēmumi, tādējādi paveras iespējas uz apjomīgākiem aizdevumiem, nodrošinot iespējas iegādāties lielākus pirkumus.
Protams, šāda veida kredīts arī paredz daudz riskantākas saistības. Ja parastus patēriņa aizdevumus varam atļauties neievērot brīžos, kad trūkst naudas saistību segšanais, tad, atdodot ķīlā kaut ko vērtīgu, būsim ieinteresēti pēc iespējas ātrāk nosegt kredītu, lai atgūtu īpašumtiesības. Kredīts bez ķīlas ir vienkāršāks, jo, ja to nevaram atdot noteiktajā termiņā, lai gan ar nokavējuma procentiem, varam to samaksāt vēlāk, kad finansiālā situācija uzlabojas. Bet, nododot ķīlā mašīnu vai māju, mēs riskējam to pazaudēt, ja nenokārtosim aizdevuma saistības tam paredzētajā termiņā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas var segt mūsu tā brīža vajadzības, ja ieplānojam lielu pirkumu, taču, ja negribam lieki likt uz spēles īpašumu, tad šads aizdevums ir piemērotākais variants.
Tādēļ, izraugoties kredītdevēju, un izanalizējot, vai dot priekšroku aizdevumam ar vai bez īpašuma ieķīlāšanas, allaž jāņem vērā katra iespējas atmaksāt aizdevumu tam paredzētajā laikā. Kredīta summa vienmēr būs mazāka par patieso ieķīlātās mantas vērtību, tāpēc, ja neatmaksāsim noteiktos maksājumus, zaudēsim daudz vairāk.

Hipotekārie kredīti – risinājums jaunas dzīves uzsākašanai
Ar laiku, atrodot stabilitāti dzīvē, iegūstot drošu un labi atalgotu darbu, mēs sākam domāt par nākotni, plānot ģimenes dzīvi un tās rītdienu. Šo plānu būtiska sastāvdaļa ir plāns par sev piederošu mājokli, it sevišķi, ja esat augoša ģimene ar mazuli. Pateicoties nesenajām izmaiņām valsts likumdošanā, jaunajām ģimenēm ar bērniem var tikt piešķirts arī hipotekārais kredīts ar valsts galvojumu mājokļa iegādei – jo lielāka ģimene, jo pretimnākošāki noteikumi.
Bet, neatkarīgi no tā, vai tiek piedāvāts hipotekarais kredits majokla iegadei, kredīts mājokļa būvniecībai vai mājokļa kredīts ar valsts galvojumu, visi aizdevēji uzmanīgi skatās uz nekustamā īpašuma vērtību, paredzēto ieguldījumu samērību un aizdevuma apjoma atbilstību katras personas, ģimenes vai uzņēmuma ieņēmumu plūsmai. Dažreiz kredītdevēju iesaistīšana ir arī ļoti vērtīga pirms katra īpašuma pirkšanas, jo aizdevēju un banku iestādēs ir zinoši eksperti, kuri spēs saprast, vai būtiski nepārmaksāsiet, ieguldot vairāk, kā nepieciešams. Tādā veidā naudas aizdevēji sniedz konsultācijas, palīdzot izvairīties no liekām un nesamērīgām kredītsaistībām. Aizdevumi fiziskām personām ir daudzveidīgi, taču tos vieno kopīgs kritērijs – kredītsaistību uzņemšanās atbildīgi, it sevišķi, ja riskējat ne tikai ar savu, bet arī savas ģimenes drošību.

Aizdevuma iespējas īpašuma iegādei – mājokļa kredīts
Ātrie un patēriņa kredīti ir ikdienišķs, neliela mēroga problēmu risinājums, bet, kad domājam par turpmāko nākotni un investīcijām, kredītu summas un iespējas būtiski atšķiras. Piemēram, ja nepieciešams kredīts mājokļa iegādei, kredītdevēju prasības ir daudz augstākas. Aizvien biežāk mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm tiek piedāvāts ar īpaši draudzīgiem atmaksas nosacījumiem, bet arī ar pretimnākošiem nosacījumiem, šis aizdevuma veids pieprasa pietiekami lielus un regulārus ienākumus.
Dažu aizdevēju piedāvājumā, kā risinājums ir iekļauts arī kredīts mājokļa iegādei bez pirmās iemaksas, taču šāds risinājums tiek piedāvāts tikai klientiem ar pozitīvu kredītvēsturi un regulāriem ikmēneša ienākumiem. Ieņēmumu līmenis norāda to, cik lielā apjomā kredītdevējs piekritīs segt plānoto pirkumu. Pat ja netiks noformēts mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas, kredītdevējs var apmaksāt būtiskāko daļu no pirkuma cenas, tādējādi atvieglojot dzīvokļa, mājas vai nekustamā īpašuma iegādi. Katram aizdevējam ir izveidots individuāls mājokļa kredīts kalkulators, kas izvērtē iespējamos riskus, ņemot vērā gan nekustāmā īpašuma tirgus tendences, gan Jūsu ieņēmumus un realizējamo līdzfinansējumu. Līdzīga datu analīze tiek veikta arī situācijās, kad tiek piešķirts kredīts mājokļa remontam vai kredīts mājokļa celtniecībai.
Jo vērtīgāks ir nekustamais īpašums, jo drošākas garantijas no Jums sagaidīs aizdevējs, neatkarīgi, vai tā ir banku iestāde vai cita veida aizdevējs. Tāpēc pirms šāda liela lēmuma pieņemšanas, uzmanīgi izvērtējiet savas spējas nākošo gadu laikā veikt samērā apjomīgus grafika maksājumus. Nepārdomāti prasot summas, kas pārsniedz mūsu finansiālās iespējas, riskējam saskarties ar kredītgrūtībām un negatīvi ietekmēt kredītvēsturi, kas vēlāk mazinās iespējas saņemt kredītā arī nelielas summas ikdienas tēriņiem.

Kredītu apvienošana – izeja aizmāršīgajiem
Ja aizņemamies dažādas summas no vairākiem kredītdevējiem, šo aizdevumu atmaksa kļūst apgrūtināta, jo jāatceras visi termiņi, apmaksas datumi un apjomi. Dažkārt šādās situācijās var nejauši gadīties, ka kāds maksājums tiek aizmirsts. Lai izsargātos no pārpratumiem, kā risinājums tiek piedāvāta kredītu apvienošana, kad kāds cits kredītdevējs apmaksā mūsu kredītsaistības, pārnesot uz jaunu vienošanos ar vienojošiem nosacījumiem.
Apvienojot vairākus kredītmaksājumus vienā, ietaupām laiku un uztraukumus, pietam kredītu apvienošana vienā ir ļoti vienkārša. Galvenais, kas tiek ņemts vērā, ir aizdevumu summa, izvērtējot gan aizdevumu summas, gan kredīta procentus, lai kopējā summa nebūtu lielāka par kredītu apvienotāja piedāvāto limitu.
Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt piemērots risinājums arī tiem, kas saņēmuši neskaitāmus ātros kredītus, un nespēj šos kredītus samaksāt noteiktajā termiņā. Ja nespējam segt ātro kredītu tam noteiktajā termiņā, mums nākas papildus maksāt par izmaiņām atmaksas grafikā, kas izmaksā līdz pat 20 procentiem no kredīta summas. Veicot termiņa pagarināšanu vairākkārt, mēs būtiski pārmaksājam. Šī iemesla dēļ ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā atrod risinājumu ilgām kredītsaistībām. Dažādu maksājumu vietā varam veikt vienu, pārredzamāku maksājumu, nepārmaksājot par nokavētiem termiņiem. Šāda atro kreditu apvienosana ietaupa gan naudu un resursus, gan drīzāk ļauj sakārtot finansiālās saistības.
Tomēr jebkādu kreditu apvienosana, tāpat, kā pārējie kredītu risinājumi, ir limitēti. Arī šai kredītu formai ir svarīga mūsu finanšu stabilitāte, jo ienākumi ir noteicošais nodrošinājums, kas galvo mūsu iespējas segt paredzētos maksājumus. Visbiežāk šī aizdevuma forma tiek noslēgta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, taču, ja kredīta galasumma ir apjomīgāka, kā pieļaujams segt vienā aizdevumā, tiek izskatītas opcijas sadalīt aizdevumu ilgākā termiņā, maksājot pa daļām. Šādos gadījumos pieļaujama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā svarīgākais kritērijs tiek vērtēta tābrīža finanšu situācija, nevis agrākās kļūdas. Ne velti ātro kredītu apvienošana dažreiz tiek saskatīta arī, kā izeja brīžos, kad vairs netiekam galā ar noslēgtajām kredītsaistībām.
Mūsdienās kreditu apvienosana viena maksajuma ir iekļauta daudzu kredītdevēju piedāvājumā, kā arī ir daži kredītdevēji, kam tā ir pamata aizdevumu forma. Milzu priekšrocība ir pārkreditācijas vienkāršība, jo visbiežāk kredītu apvienošana online prasa tikpat nedaudz laika, kā ātro aizdevumu noformēšana. Pietam, ja uzrādām pietiekamus ieņēmumus, var tikt piešķirta kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo nodrošinājumu iesniedzot bankas izziņu par ikmēneša gana lieliem ienākumiem.
Kaut arī atro kreditu apvienosana viena parasti ir nebanku aizdevēju piedāvājumā, kas ir uzņemas riskantākus darījumus, kā lielākā daļa banku, šo piedāvājumu savā klāstā iekļauj arī dažas no populārākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank var būt iespējama, ja esat ilggadējs un uzticams šīs bankas klients. Bankas parasti uzmanīgāk izvērtēs katru iespējamo sadarbību, tādējādi var nebūt iespējama, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, bet, ja savlaicīgi esat izpildījis saistības pret šo un citām kredītiestādēm, saistību apvienošana vienā kredītlīgumā, būs viegla un vienkārša.
Ja apvienošanai paredzēta neliela summa, kuru spējat atdot tuvāko mēnešu laikā, tad parasti ir iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, un kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, tomēr katrā no variantiem svarīgi ir ne tikai piekrišana no aizdevēja puses, bet arī jāpievērš vērība kredītu apvienošanas piedāvājuma noteikumiem. Jo ērtāka un atvieglotāka kredītu pārslēgšana, jo augstāki būs darījuma procenti, jo augstās procentu likmes kredītdevējam palīdz segt risku un iespējamos zaudējumus. Lai nenonāktu līdz neērtām situācijām un sliktu pieredzi, sastopoties ar krāpnieciskiem kredītu pārslēgšanas noteikumiem, vienmēr izanalizējiet, vai šis ir izdevīgākais no risinājumiem Jūsu situācijā. Tāpat noderīgas var būt kredītu apvienošana atsauksmes internetā, kur esošie vai bijušie klienti informē par pieredzi sadarbojoties ar katru no kredītdevējiem. Šāda veida atsauksmes var palīdzēt nosliekties par labu vienam vai otram variantam.

Kredīts uzņēmumam – ceļš uz izaugsmi
Finanšu trūkums piemeklē ne tikai parastos paterētājus, dažreiz, lai īstenotu plānus un ieceres, kredīts nepieciešams arī uzņēmējiem. Šādām situācijām ir izstrādāts kredīts uzņēmumam, kas var būt nepieciešamība gan ilggadīgām biznesa organizācijām, gan arī kredīts jaunam uzņēmumam, palīdzot īstenot progresīvus projektus vai pieskaņot uzņēmējdarbību aktuālajām tirgus tendencēm.
Šis aizdevuma veids ir sevišķi piemērots jaunajiem uzņēmējiem, kas vēlas iekļūt tirgū un palielināt pircēju loku. Jebkura uzņēmuma izaugsmei ir nepieciešamas investīcijas, tomēr tikai daļai uzņēmumu rīcībā ir pietiekoši lieli naudas līdzekļi nepieciešamo uzlabojumu realizēšanai. Ņemot vērā biznesa potenciālu un drošību, aizdevējs nosaka gan kredītu, ko var piešķirt, gan arī izvērtē, vai konkrētajā gadījumā var tikt piešķirts kredīts uzņēmumam bez ķīlas vai arī jāuzrāda papildus garantijas. Kā papildus ķīla šādās situācijās var būt uzņēmēja kapitāls, piederoša automašīna vai cits līdzvērtīgs īpašums, kas garantētu kredīta savlaicīgu segšanu tam vēlamajā laikā.
Šī kredīta veida svarīgākā priekšrocība ir ietaupītais laiks, jo biznesa pasaulē ļoti nozīmīga ir īstās projektu idejas realizēšana pareizajā laikā. Nokavējot tirgus svārstības, pircēju pieprasījumu vai citus būtiskus faktorus, uzņēmēji zaudē daudz vairāk, nekā pārmaksājot kredīta komisijas maksu, tāpēc aizvien vairāk, sakarā ar dinamisko uzņēmējdarbības tirgu, gan lielie, gan nelielie uzņēmēji izvēlas iespēju saņemt papildus līdzekļus aizdevuma veidā.

Investīciju kredīti – risinājums biznesa augšupejai
Ja ar nelielu kredītu fiziskai personai nevar segt visas tirgus vajadzības un plānoti apjomīgāki rekonstrukcijas darbi uzņēmuma attīstībai, tad vēl viena iespēja ir investīciju kredīti, kuru summas mēdz sniegties līdz pat 500 000, sedzot gan dārgu aprīkojuma pirkšanu, gan apjomīgus remontdarbus un biznesa paplašināšanu. Šī tipa aizdevumi ir samērā lieli, tādēļ tos parasti nodrošina tikai stabilas, drošas banku iestādes, kuru finansiālā situācija ir gana pozitīva, lai sekmētu citu uzņēmēju procesus. Visbiežāk tie ir ilgtermiņa aizdevumi, kas paredz saistības daudzu gadu garumā, tādējādi gan aizdevējam, gan uzņēmējam, kas saņem kredītu, jābūt stabiliem, ar pārliecinošu nākotni un redzējumu. Ieguldījumi vienmēr ir riskants darījums, tādēļ šo kredītu izvērtēšana ir samērā rūpīga, izskatot gan priekšrocības, gan mīnusus noteiktā laikā.

Vai nebanku kredīti ir uzticami
Ja iepriekš kredīti un aizdevumi bija tikai bankas iestāžu lauciņš, tad pēdējo gadu laikā nebanku kredītdevēju ir pat vairāk, kā banku, jo, pateicoties izmaiņām likumdošanā, par oficiālu naudas aizdevēju var kļūt arī organizācijas, kas nav reģistrētas, kā banku iestādes. Virkne šo kredītdevēju ir pretimnākošaki, piemēram, lielākajā daļā banku nav iespējams bezprocentu kredīts vai ļoti nepieciešamie atrais kredits internetā bez darba vietas, taču vairumam nebanku aizdevēju šie ir ierasti piedāvājumi, ar kuru palīdzību aizdevēji var uzrunāt jaunus, labi pelnošus klientus, kuriem nav iespēju aizņemties naudu bankās.
Bet, vēl arvien ir virkne jautājumu par to, vai naudas aizņemšanās šādos uzņēmumos vai naudas aizdevums no privātpersonas ir gana drošs. Lai gan visu kredītdevējiestāžu darbību uzrauga strikta likumdošana un regulāras pārbaudes no valsts pārvaldes struktūrām, ir ieteicams par katru no aizdevējiem ievākt detalizētu informāciju. Jo atasucīgāki noteikumi naudas noformēšanai, piemēram, ja ir pieejami kredits parādniekiem un pat naudas aizdevums bez darba vietas, jo ticamāk, ka aizdevuma noteikumi būs ar augstākiem komisijas maksājumiem, vai arī var būt citas problēmas aizdevuma piešķiršanas procesā, ar kurām nebūsim sākotnēji rēķinājušies. Mūsdienu vidē aizdevumi internetā tiek veidoti arvien pārdomātāki un lētāki, tomēr, palielinoties kredītu klāstam, aizvien rūpīgāk jāpievērš vērība katra kredītdevēja popularitātei un piedāvājuma noteikumiem. Īstermiņa aizdevumi ir pieejami pie ļoti daudziem aizdevējiem, katrs no šiem kredītdevējiem izstrādā arvien parocīgākus un izdevīgākus piedāvājumus, bet, lai atlasītu drošāko, izdevīgāko un piemērotāko no kredītdevējiem, vēlams apmeklēt kredītdevēju salīdzināšanas mājas lapas, kur daudzpusīgi varat iepazīties ar procentu likmēm, naudas aizdevumu limitiem un klientu pieredzi.

Studiju kredīts un tam saistošās prasības
Ar pirmajām kredītsaistībām vairums saskaras jau jaunībā, jo pirmais ieraksts parādvēsturē ir studiju kredīts. Diemžēl studijas mūsdienās izmaksā dārgi, un tikai daži to var atļauties,maksājot no ikdienas ienākumiem, tādēļ daudzi dodas pie aizdevējiem, lai prasītu palīdzību studiju apmaksāšanai.
Aizdevums izglītībai parasti ir nepieciešams jauniešiem, kuriem vēl nav regulāru ienākumu, tādēļ ir būtiski, lai aizdevēja piedāvājumā būtu iespējami krediti no 18 bez darba vietas, jo jauniešiem vēl nav pietiekamu ienākumu, ar ko nodrošināt savu spēju atmaksāt studiju kredītu. Studijas universitātē ir ceļš uz sekmīgu, labi apmaksātu darbu, tādēļ, ieguldot studijās šodien, un sniedzot palīdzību jauniešiem, aizdevēji, iespējams, riskē, tomēr vienlaikus arī veido labas attiecības ar iespējamu, pozitīvu un pelnošu klientu, tādēļ aizdevums bez darba vietas jauniešiem ir ne tikai veiksmīgs kredīta darījums, bet arī veiksmīgas sadarbības sākums.
Tā kā virkne kredītdevēju nodrošina aizdevumus jau no 18 gadu vecuma, mēdz būt gadījumi, kad cilvēki agrā vecumā ir sabojājuši savu parādvēsturi vēl pirms iestāšanās universitātē, tādējādi studiju aizdevuma saņemšana var būt liegta, jo kredits bez darba vietas ar sliktu kreditvesturi ir mazāk īstenojams. Tāpēc, vienmēr izvēloties kredītu, jāpatur prātā ne tikai šī brīža vajadzības, bet arī mūsu topošie vai vispārējie nākotnes mērķi. Piem., ja grasāties gada beigās sākt studijas augstkolā, izvairieties gadu iepriekš uzņemties citas, apjomīgas kredītsaistības, par kuru atmaksu neesat pilnībā pārliecināti, jo iegūt kredītu mācību apmaksai būs daudz svarīgāk.

Kā paredzēt savus izdevumus un rēķinus, lai izvairītos no situācijas, kurā nespēj atmaksāt kādu maksājumu?

Ko ņemt vērā pirms ņemat kredītu?
Ikmēneša ienākumu apjoms – nekad nenoformējiet kredītu par lielāku summu, kā spēj segt Jūsu regulārie, stabilie ienākumi, pat, ja plānoti papildus ienākumi, neuzticieties tiem, ja tie nav pilnībā garantēti.

Esošās saistības – pat ja kredītņēmējam ir labi ienākumi, tie var būt nepietiekoši, ja daļa šo ieņēmumu jāiztērē, lai segtu citas saistības vai ikmēneša rēķinus.
Agrākās (kredītgrūtības|kļūdas kredītvēsturē} – ja jau iepriekš esat sastapies ar grūtībām atdot kredītu, izanalizējiet savu finanšu situāciju daudz kritiskāk.
Aizdevuma noteikumi – izraugoties kredītdevēju, neticiet reklāmu saukļiem! Vienmēr vērīgi izlasiet katra aizdevuma noteikumus, lai pārliecinātos, vai spēsiet tos izpildīt un segt visus maksājumus tiem noteiktajā laikā un apmērā.
Aizdevēja tēls – lai gan kredītu sektoru regulāri kontrolē un monitorē likumdevēji un valsts iestādes, ikreiz noskaidrojiet par kredītdevēja reputāciju, lai Jūsu personas dati un finanses būtu drošībā.

Kas jāņem vērā, ja kredīts jau ir noformēts?
Noformējot jebkādas kredītsaistības, vienmēr punktuāli ievērojiet atmaksas grafiku. Katra nokavēta diena veido komisijas procentus un {izdevumus|izmaksas|, par kurām varat arī netikt gana informēts. Lai izsargātos no nepatīkamiem pārsteigumiem, veiciet apmaksu savlaicīgi un atbilstoši ar līguma nosacījumiem. Tāpat ļoti uzmanīgi sekojiet līdzi regulārājiem ieņēmumiem un tēriņiem, lai būtu droši, ka spēsiet veikt paredzētos maksājumus. Ja saskatāt, ka varbūt nevarēsiet īstenot aizdevuma nosacījumus, jau laikus sazinieties ar aizdevēju, lai atrastu piemērotu izeju, šādi pasargājot sevi no kredītvēstures sabojāšanas. Aizdevēji ir ļoti atsaucīgi, lai rastu abpusēji piemērotu izeju, tāpēc regulāri sazinieties ar aizdevēju un informējiet par potenciālajām problēmām.
Ja jums jau ir noslēgts viens kredītlīgums, katrā ziņā mēģiniet izsargāties no papildus saistību uzsākšanas, lai izvairītos no kredītgrūtībām, kredītu apvienošas un kredītu piedziņas. Plānojiet papildus iespējas aizņemties vienīgi pēc tam, kad būsiet pilnībā atmaksājis aktīvos maksājumus un kredītus.

Kā atlasīt labāko aizdevumu tieši savām vēlmēm un atmaksas iespējām?
uzziņas par kredītiem vienkāršotu izvēli par izdevīgāko un atbilstošāko naudas aizdevēju, allaž salīdziniet vairāku kredītdevēju piedāvājumus, apmeklējot aidevēju salīdzināšanas mājas lapas vai ikkatra kredītdevēja interneta vietnēs piedāvāto informāciju. Tāpat allaž izanalizējiet savas iespējas atdot noteikto kredīta apjomu. Pat, ja naudas aizdevējs piedāvā izsniegt lielāku kredīta apjomu, kā sākumā vēlējāties aizņemties, nenoformējiet aizdevumu, par kura atmaksu neesat absolūti pārliecināts. Īpaši esiet uzmanīgi, aizņemoties ātros kredītus, kuru nosacījumi nav pretimnākoši.
Dažādi aizdevumi un kredīti ir neaizvietojama šodienas ekonomikas sastāvdaļa. Daudzi pirkumi un ieguldījumi vairs nav pārceļami uz rītdienu, tādēļ līdzekļu aizņemšanās nenorāda uz sliktu finanšu plānošanu vai nevarību apmaksāt savus izdevumus, jo ikkatru no cilvēkiem var pārsteigt neparedzēti izdevumi, gadījumi un negadījumi, kuros bez nekavējoša papildus finanšu palīdzības, nespējam nokārtot radušos problēmu. Taču, neatkarīgi no tā, vai noformējam nelielu aizdevumu ikdienas tēriņiem vai noformējam tūkstošiem vērtu aizdevumu dzīvokļa pirkšanai, daļa prasību un nosacījumu paliek vienmēr aktuāli, – vienmēr attiekties pre kredītu apdomīgi, izvērtējot savas finanšu iespējas atdot kredītu. Aizdevums nav dāvana, un nevaram aizmirst šīs kredītsaistības, aizmirstot par tām vai novilcināt uz vēlāku termiņu. Vienmēr atbildīgi izturieties pret Jūsu esošajām saistībām, lai neierobežotu savas iespējas turpmākajā dzīvē, jo neatdots parāds šodien var liegt daudz iespēju un risinājumu nākotnē, kad tas būs sevišķi vajadzīgs. Vienmēr plānojiet tālāko nākotni un gatavojieties gan veiksmīgiem, gan negaidītiem scenārijiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *